Osiągnięcia i sukcesy muzyczne mieszkańców Skomielnej i osób pochodzących z naszej wsi

25.11.2015 - Julia Skupień zajęła II miejsce na XI Przeglądzie pieśni patriotycznej „…A DZIEWCZĘTA Z WOJSKIEM SZŁY…” dla dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz placówek oświatowo – wychowawczych województwa małopolskiego, który odbył się w Lubniu.

10.10.2015 - Julia Skupień zajęła I miejsce w kat. Szkoła Podstawowa - Klasy IV-VI na Festiwalu Piosenki Religijnej „Strefa Chwały”, który odbył się z udziałem 47 wykonawców, w dniach 9-10 października w Żywcu.

13.09.2015 - Zespół Regionalny „Korpiołki” zdobył III miejsce w kategorii dziecięco-młodzieżowej na V Festiwalu Beskidzka Podkówecka, który odbył się w Wiśniowej. Dwa równorzędne pierwsze miejsca przyznano dla Zespołu Regionalnego „Zasadnioki” z Zasadnego i Zespołu Regionalnego „Majeranki” z Chabówki. Drugiego miejsca nie przyznano.

10.06.2015 - Julia Skupień zajęła II miejsce kategorii – Szkoła Podstawowa – Solisci podczas V Powiatowego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Sułkowice 2015”. W festiwalu, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach wystąpiło 73 uczestników w 9 kategoriach.

22.05.2015 - Julia Skupień otrzymała wyróżnienie w kategorii form muzycznych podczas Finału Wojewódzkiego XXVIII Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015” w Dobczycach. W finale wystąpiło 98 podmiotów wykonawczych tj. 199 uczestników, wyłonionych podczas eliminacji powiatowych.

13.01.2015 - Julia Skupień wyśpiewała II miejsce w kat. szkół podstawowych klasy IV-VI podczas XII Małopolskiego Konkursu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych w Nowym Targu. W konkursie wystąpiło blisko 80 solistów w trzech kategoriach wiekowych.

8.11.2014 - Julia Skupień wystąpiła w V Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Patriotycznej w auli kościoła MB Częstochowskiej w Krakowie, pod hasłem „ Nasze dziedzictwo – Polska” i wywalczyła I miejsce (ex aequo z trzema uczestnikami) w kategorii solistów.

6.10.2014 - Julia Skupień (obecnie uczennica klasy V) wzięła udział w XXII Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Maryjnej AD GLORIAM DEI PARAE, który odbył się na deskach Oratorium św. Kingi w Bochni i zdobyła II miejsce w kategorii solistów dziecięcych.

17.06.2014 - Julia Skupień zajęła 3 miejsce w II Festiwalu Piosenki Angielskiej, który zorganizowano na terenie Amfiteatru Miejskiego w Rabce-Zdroju. W festiwalu wzięli udział uczniowie szkół z Rabki-Zdroju oraz z całego Podhala i terenu Zagórza. Julia zaprezentowała się w kategorii wiekowej 10-13 lat piosenką Elvisa Presleya „Always on my mind”.

11.06.2014 - Julia Skupień zajęła I miejsce podczas IX Powiatowego Festiwalu Polskiej Piosenki Rozrywkowej w Sułkowicach. Julia wystąpiła w kategorii: Szkoła Podstawowa - Soliści. Organizatorami festiwalu było Starostwo Powiatowe w Myślenicach i GOK w Sułkowicach.

17.12.2013 - Julia Skupień wyśpiewała kolędą "Tobie Mały Panie" II miejsce w XI Małopolskim Konkursie Kolęd, Pastorałek i Pieśni Zimowych, który odbył się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu.

2.12.2013 - Julia Skupień zdobyła I miejsce w III Małopolskim Konkursie Piosenki Angielskiej, który odbył się w Miechowie. Julia podczas konkursu zaprezentowała piosenkę "Angel".

7.11.2013 - Julia Skupień zdobyła II miejsce w kategorii solista dziecięcy w Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej. Przegląd ten jest konkursem o zasięgu regionalnym, organizowanym przez Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Bohaterów Monte Cassino oraz Stowarzyszenie na Rzecz Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubniu.

5.10.2013 - Julia Skupień zajęła III miejsce ex aequo z Anną Mucha (Nowy Sącz) w kategorii solistów dziecięcych w XXI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Maryjnej - „Ad Gloriam Deiparae” - Bochnia 2013, który odbył się na deskach Oratorium Św. Kingi.

19.06.2013 - Julia Skupień zajęła I miejsce w kategorii do 9 lat w I Festiwalu Piosenki Angielskiej w Rabce-Zdroju. Festiwal pod patronatem Akademii Języka Angielskiego Perfect i Małopolskiego Centrum Edukacji, przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju odbył się w tamtejszym amfiteatrze.

12.06.2013 - Julia Skupień zajęła I miejsce ex aequo z Aleksandrą Długosz z Krzywaczki w kategorii Szkoła Podstawowa - soliści w IV Powiatowym Festiwalu Piosenki Angielskiej „Sułkowice 2013”, który zorganizowały: Starostwo Powiatowe w Myślenicach, Gminny Ośrodek Kultury w Sułkowicach oraz Szkoła Językowa CE Lingua w Krakowie.

14.05.2013 - Julia Skupień zajęła pierwsze miejsce w kategorii solistów dziecięcych na Powiatowym Przeglądzie Pieśni Maryjnych i Religijnych, który odbył się w auli Regionalnego Centrum Oświatowo-Sportowego w Dobczycach.

17.03.2012 - Martyna Miśkowiec została nominowana do finału wojewódzkiego podczas eliminacji Powiatu Myślenickiego XXV Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2012” w Dobczycach. Zaśpiewała „Moja i twoja nadzieja”.

15 01.2012 - Martyna Smoleń zdobyła wyróżnienie w kategorii: soliści młodzieżowi w finale IV Konkursu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w kościele parafialnym pw. Najświętszej Marii Panny Wspomożycielki Wiernych w Skawie.

4.11.2011 - Martyna Miśkowiec zajęła II miejsce w VII Powiatowym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej pod hasłem "Są zawsze tacy szaleńcy, spadkobiercy tej polskiej doli...", który odbył się w Lubniu.

22.05.2011 - Martyna Miśkowiec (uczennica gimnazjum) zajęła II miejsce w kategorii Pieśń - Piosenka Solo podczas XI Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni - Piosenki Patriotyczno - Ludowej i Tańca Ludowego Warka 2011. Festiwal zorganizowało Stowarzyszenie Kulturalno - Oświatowo - Estradowe KONAR w Warce.

26.04.2009 - Marta Gadzina 9 letnia skrzypaczka z Hanoweru zdobyła Grand Prix wszystkich kategorii podczas Konkursu Muzyki Vivaldiego w Wieliczce. Startowało 108 uczestników konkursu. To trzecie ważne zwycięstwo muzyczne Marty. Rok wcześniej zdobyła pierwsze miejsce z wyróżnieniem w konkursie w Delmenhorst. Jej rodzice – Monika Święchowicz (pochodzi ze Skomielnej Białej) i Krzysztof Gadzina są akordeonistami, tworzą wspólnie duet Harmonia Classica.

9.07.1961 - Chór śpiewaczy Echo - zdobył I miejsce w Okręgowym Przeglądzie w Myślenicach i w nagrodę otrzymał telewizor czarno-biały marki "Neptun" Był to pierwszy odbiornik TV w naszej wsi.

Jeżeli uważasz, że pominąłem czyjś, wart odnotowania sukces w takiej dziedzinie jak muzyka, to proszę, napisz na poniższy adres. Bardzo chętnie zaprezentuję go na tej stronie. ted55@vp.pl

POWRÓT DO GÓRY