Osiągnięcia i sukcesy w sztuce mieszkańców Skomielnej i osób pochodzących z naszej wsi

8.08.2013 - Kamila Sadłowska zdobyła wyróżnienie w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Temat konkursu: "Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu".

6.06.2011 - Damian Masłowski zajął III miejsce na etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Jego praca wykonana w technice olejnej została wysoko oceniona. Damian jest uczniem klasy III Gimnazjum. W poprzedniej edycji tego konkursu, na etapie powiatowym był trzeci.

8.06.2010 - Kinga Łopata otrzymała wyróżnienie w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Na etapie powiatowym była pierwsza w kategorii wiekowej 13-16 lat.

16.06.2009 - Edward Gacek został udekorowany medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, przyznanym mu przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Uroczystość ta odbyła się podczas 33 Karpackiego Festiwalu Dziecięcych zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju. Pan Edward jest twórcą ludowym - garncarzem.

Jeżeli uważasz, że pominąłem czyjś, wart odnotowania sukces w takiej dziedzinie jak sztuka, począwszy od szczebla powiatowego, to proszę napisz na poniższy adres. Bardzo chętnie zaprezentuję go na tej stronie. tedd55@o2.pl

POWRÓT DO GÓRY